Gymnázium Roudnice nad Labem
31.03.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, Mgr. Adam Rybář pro vás vytvořil zajímavý protokol, který vám pomůže udržet si i v této nelehké době fyzickou kondici a optimismus. Protokol je ke stažení ZDE.

Zobrazit celý článek


31.03.2020

Až do obnovení běžného provozu školy stanovil ředitel školy úřední hodiny takto: PONDĚLÍ - 9:00 - 12:00  STŘEDA   - 9:00 - 12:00 V tento čas vám potvrdíme potřebné dokumenty ( přihlášky na VŠ, potvrzení o studiu kvůli daním,...) Pokud je to možné, zavolejte předem. Zkrátíte tím čekání v budově školy. Studenti, kteří mají ve skříňkách ve škole osobní věci, si je mohou vyzvednout v době ú…

Zobrazit celý článek


16.03.2020

Aktualizováno dne 16.3.2020 Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, dokončili jsme práci na strategii vzdělávání v době trvání mimořádných opatření. Škola přešla na online výuku s využitím nástroje Google Classroom. Google Classroom jsem zvolil z toho důvodu, že je třeba formu výuky sjednotit a zpřehlednit. I nadále je vám k dispozici centrální úložiště výukových materiálů. Složky obsahují n…

Zobrazit celý článek


Exkurze do Náprstkova muzea a do Betlémské kaple

V pátek 29.11. jsme po osmé hodině vyrazili vlakem do Prahy. Poté, co se paní profesorka ujistila, že jsme všichni, jsme mohli vyrazit do Náprstkova muzea. Zde už na nás čekala paní průvodkyně, která nás provázela po celou dobu prohlídky.

První část prohlídky byla zaměřená na hieroglyfy. Na nástěnné malbě byly vyobrazeny hieroglyfy i s překladem.

Ve druhé části nám průvodkyně vyprávěla o Nilu a o pyramidách v Egyptě. Také nám vysvětlila, k čemu, která stavba sloužila. V další části prohlídky jsme si říkali o božstvu v Egyptě. Také jsme probírali, jakou hodnotu měli pro lidi zvířata.

Další místnost byla zaměřená na pohřbívání. Hovořili jsme o různých způsobech pohřbívání a mohli jsme se podívat i na staré rakve.

Poslední část prohlídky byla zaměřená na mumifikaci. Mohli jsme spatřit nejen mumifikovaného člověka, ale i kočku, plazy a ptáky.

Po skončení návštěvy Náprstkova muzea jsme se vydali do Betlémské kaple. Na stěnách kaple jsme si prohlédli malby, úryvky z bible a části písní. Paní průvodkyně nám poté vyprávěla o Janu Husovi a ukázala nám místnost, kde  Jan Hus po dobu působení v kapli přebýval.           

Při zpáteční cestě jme si prohlédli vánoční trhy na Staroměstskémm náměstí.

K naší velké radosti jsme dostali rozchod na oběd na Václavském náměstí.
                                                                              

Linda Krátká, prima

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu