Gymnázium Roudnice nad Labem
31.03.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, Mgr. Adam Rybář pro vás vytvořil zajímavý protokol, který vám pomůže udržet si i v této nelehké době fyzickou kondici a optimismus. Protokol je ke stažení ZDE.

Zobrazit celý článek


31.03.2020

Až do obnovení běžného provozu školy stanovil ředitel školy úřední hodiny takto: PONDĚLÍ - 9:00 - 12:00  STŘEDA   - 9:00 - 12:00 V tento čas vám potvrdíme potřebné dokumenty ( přihlášky na VŠ, potvrzení o studiu kvůli daním,...) Pokud je to možné, zavolejte předem. Zkrátíte tím čekání v budově školy. Studenti, kteří mají ve skříňkách ve škole osobní věci, si je mohou vyzvednout v době ú…

Zobrazit celý článek


16.03.2020

Aktualizováno dne 16.3.2020 Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, dokončili jsme práci na strategii vzdělávání v době trvání mimořádných opatření. Škola přešla na online výuku s využitím nástroje Google Classroom. Google Classroom jsem zvolil z toho důvodu, že je třeba formu výuky sjednotit a zpřehlednit. I nadále je vám k dispozici centrální úložiště výukových materiálů. Složky obsahují n…

Zobrazit celý článek


Exkurze do Strahovské knihovny

Dne 29. listopadu letošního roku navštívila třída 1.B Gymnázia v Roudnici nad Labem Strahovskou knihovnu v Praze. Cestu započali vlakem z Roudnice nad Labem, v Praze cestovali metrem a tramvají č. 22, ze které obdivovali nejznámější pražské pamětihodnosti.

Knihovna je součástí Strahovského kláštera Královské kanonie premonstrátů. Historická část knihovny ve svém fondu obsahuje přes 200 000 svazků, z toho přes 3 000 rukopisů a 1 500 prvostisků, uložených ve zvláštním depozitáři. Knihovna je součástí kláštera již od doby jeho vzniku, tedy od r. 1143. Je tvořena dvěma sály: teologickým a filosofickým, propojenými chodbou, v níž se nachází kabinet kuriozit.

Zde jsme také započali prohlídku a viděli pozoruhodné přírodniny (lastury, vycpaná zvířata a jiné). Do obou sálů plných knih bylo možno pouze nahlédnout. Celá severní strana teologického sálu je souborem různých vydání bible. Filosofický sál vznikl přestavbou sýpky. Je zde umístěn knihovní mobiliář z roku 1778 ze zrušeného kláštera v Louce u Znojma.

Po prohlídce jsme se přesunuli di centra, kde jsme se občerstvili, a vrátili jsme se v pořádku domů.

Aneta Klobásová, 1.B

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu