Gymnázium Roudnice nad Labem
18.11.2020

Vážení zákonní zástupci, ve čtvrtek 19.11.2020 budou od 16:30 hod. probíhat rodičovské schůzky. Vzhledem k stále trvajícímu uzavření školy využijeme aplikace Microsoft Teams. Třídní učitelé založili virtuální učebny, do nichž se přihlásíte přes účty svých dětí. V každé třídě pro vás bude připravena videokonference.  Mgr. Petr Dobeš, ředitel školy

Zobrazit celý článek


17.11.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení uchazeči o studium, máte-li zájem o bližší informace týkající se přijímacího řízení a možností studia na našem gymnáziu, stačí si přihlásit odběr informačních zpravodajů na e-mailu: prijimacky.gym-rce@seznam.cz Vždy, prosím, uveďte, máte-li zájem o čtyřleté studium (žáci 9. tříd), nebo o osmileté studium (žáci 5. tříd). Pokud se chcete seznámit s prostředím školy…

Zobrazit celý článek


09.11.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti,  kancelář školy bude otevřena: PONDĚLÍ 7:30 až 12:30 hod. ČTVRTEK 7:30 až 12:30 hod. V případě potřeby volejte, vaše požadavky se budeme snažit vyřídit i mimo úřední hodiny. Mgr. Petr Dobeš, ředitel školy

Zobrazit celý článek


Hozená rukavice na Class in action

Již 13. rokem se v Praze ve dnech 6. - 8.2.20 konal mezinárodní divadelní festival pro mládež Class in Action, jehož jsme se jako divadelní ochotníci a nadšenci měli štěstí zúčastnit. Díky rychlé odezvě a šarmu byl náš spolek vybrán z celé republiky za účelem reprezentace národa, a tak jsme usilovně přemýšleli nad tím, jakou hru bychom měli předvést. Nakonec jsme se rozhodli pro část z právě nacvičovaného Jak je důležité míti Filipa. Jelikož komunikace na festivalu probíhá v angličtině, rozhodli jsme se nejprve zahrát Filipa ve verzi anglické, poté jako okořenění i české. Aktivní příprava tedy začala.

Ve čtvrtek 6. měli divadelníci možnost si naposledy vyzkoušet a doladit své hry v divadle Na Prádle, kde se po celý festival představení předváděla. Hlavní program však začínal následující den, proto jsme ještě ve čtvrtek vstřebávali výklad profesorů ze školních lavic.

Páteční den 7. byl od rána do odpoledne věnován inscenacím. Při dostavení se do divadla Na Prádle jsme si ihned všimli pestrého národnostního složení. Do Česka zamířili ochotníci z Británie, Polska a především Francie (opravdu, na každém kroku jste uslyšeli francouzské slůvko). Nejprve nás přivítal hlavní organizátor, který nám pověděl informace ohledně programu, poradil užitečné tipy a popřál štěstí. Tento den byl věnován soutěži mezi čtyřmi zúčastněnými divadelními skupinami, dále naší vložkou a ukázkou talentu pražských ochotníků nacvičujícími v místním divadle. Nyní jsme byli všichni usazeni a vystoupení mohla začít.

Jako první svou hru jménem The Ice-cream Tournament předvedl francouzský spolek The Mother Teresa Advanced English Company. Přes internetovou komunikaci nám bylo řečeno, že se jedná o prestižní divadelníky, což bohužel Francouzi nepotvrdili. Po nesrozumitelné angličtině s přízvukem a spoustou kuňkání nastoupili na pódium angličtí S.P.U.D.S. Na ně nešlo reagovat nijak jinak než slovem „Wow“. Na konci jejich hry SPEAK OUT v nás zůstal silný emocionální zážitek. Po něm nastoupili opět Francouzi již zmíněného spolku The Mother Teresa Advanced English Company s jinými herci. Ráda bych řekla, že zvednutou laťku nesnížili, avšak jejich výkon byl ještě horší než první skupiny. Větším zklamáním bylo navíc to, že jejich hru URBEX nikdo nepochopil (je mi líto). Následovala pauza na oběd a poté čtvrté představení od polských Nameless. Naše nervozita z nástupu začala stoupat, přesto na nás hra The Sister zapůsobila. Jejich angličtina a výrazová forma sice nebyla na takové úrovni jako ta britská (což se dá snadno pochopit), ale to dokázali dohnat poutavým příběhem mladého chlapce z období druhé světové války. Když soutěžící odehráli, za oponou se objevili čeští Prague Youth Theatre s komickou ukázkou The Bible – The Complete Word of God Abridged. Všichni se nasmáli a uznali, že hlavní hvězdou dne jsou Češi. Na to jsme byli patřičně hrdí, avšak o to více jsme znervózněli, jelikož jsme museli podat perfektní výkon a dokázat českou dokonalost.

Na řadu přišla roudnická Hozená rukavice s tímto složením: Johana Sedláková (Cecílie), Adéla Novotná (Gvendolína), Jakub Muchka (Jack), Radek Keltner (Algernon), Zuzana Kalinová (slečna Merrimanová). První slovo dostal náš doprovod – paní profesorka Panschabová, která náš spolek představila. Osobně si myslím, že naše kostýmy a rekvizity byli nejkrásnější a náš herecký výkon se vydařil. Svůj účel jsme splnili. Společně jsme se vyfotili a na několik hodin se rozpustili a odpočívali.

Večerní program se odehrával v Paralelní polis a cílem bylo se vzájemně seznámit. Každý si vylosoval barevnou pásku a následně byl rozdělen do týmu, kde jsme měli vytvořit vlajku skupiny, vymyslet náš název a kratší vtipnou scénku. Byli jsme svědky toho, že jeden nejmenovaný národ dokáže být velmi chaotický a obtížně se s ním spolupracuje. Po zábavném večeru jsme přespali v luxusním ubytování pražské školky, za které srdečně děkujeme paní Sedlákové.

Tématem soboty 8. bylo nacvičení výstupů, následné předvedení a závěrečná formální večere. Ráno jsme se sešli s našimi barevnými skupinami v Gymnáziu Jana Nerudy a začali jsme vymýšlet a nacvičovat inscenace. To nás sblížilo s cizinci a objevila se nová přátelství. Po polední pauze jsme se opět sešli v divadle Na Prádle, kde každá skupina předvedla, co nacvičila. Závěrem festivalu byla večeře v Hotelu Ariston spolu s předáním různých cen a fotografií a následnou party užitou tancem a loučením se s francouzskými, polskými a britskými přáteli.

Za celou Hozenou rukavici bych chtěla ještě jednou poděkovat našemu řediteli za finanční podporu a svolení pro účast. Získali jsme potřebné zkušenosti a krásné zážitky.

Zuzana Kalinová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu