Gymnázium Roudnice nad Labem
22.09.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, ministr zdravotnictví vyzval ředitele škol, aby v pátek 25.9. vyhlásili tzv. „ředitelské volno“. Zůstane-li toto rozhodnutí v kompetenci ředitelů, bude na našem gymnáziu probíhat normální provoz, tedy běžný vyučovací den. Pokud je z epidemiologického hlediska nezbytné prodloužit studentům víkend, má naše vláda dostatek pravomocí k tomu, aby uzavření škol …

Zobrazit celý článek


21.09.2020

Aktuální stav: počet tříd v karanténě: 0; počet zaměstnanců v karanténě: 5; školní jídelna je do 29.9. uzavřena; v budově školy si musí každá osoba zakrývat nos a ústa rouškou, a to i během výuky.

Zobrazit celý článek


03.09.2020

Vážení zákonní zástupci, společnost Bakaláři s. r. o. vydala opravu, která odstraňuje problém se zobrazením aktuálního týdenního rozvrhu v mobilní verzi programu Bakaláři (Android, iOS). Pro aplikaci je nutné stáhnout a nainstalovat aktualizovanou mobilní verzi Bakalářů (Google Play, AppStore).

Zobrazit celý článek


Kvinta na horách

Psalo se 17. ledna 2019 a nic netušící žáci kvinty se připravovali na lyžařský výcvik pod velením ostřílených veteránů Jiřiny Zídkové a Alžběty Křenovské. To ještě však netušili, že mnohým se stane osudným.

Následující den brzy z rána probíhaly poslední preparace a v poledne se už všichni chystali do svých pozic v autobuse na cestu do Krkonoš. Všichni se dostali na místo činu bez větších újem, jen někteří si stěžovali na kvalitu horké čokolády na pumpě.

Cesta proběhla bez větších komplikací a co nevidět jsme byli v Janských Lázních. Ještě toho večera proběhly první bitvy, a to sice o pokoje, jelikož jen hrstka lidí byla natolik odvážná, aby ulehla ke spánku vedle velitelského stanu. První noc utrželo rány plno houževnatých žen a mužů, jež se špatně vyspali. Všímavé velitelství avšak okamžitě zpozorovalo tento nešvar, a tak příští den ohleduplně přesunulo večerku na 21:00. 

V neděli se nám dostalo milého probuzení, když Matěj Čech v 7:10 procházel celou ubikaci s velice vlídnými slovy. Jednalo se o nejmilejší probuzení ze všech. Poté jsme se s úsměvy na tvářích spěšně odebrali do jídelny na snídani, kde byly k mání samé dobroty. Výtečně jsme se tak posilnili na náročný den na svahu.

Avšak čekalo na nás nemilé překvapení v podobě dlouhé odyssey přes les na zastávku skibusu, jenž nás dovezl až k Černé hoře. Tací, kteří se necítili dostatečně jistí sjíždět kopec na vlastní pěst, zprvu lyžovali v doprovodu profesorek. Po pár hodinách se už ale přidali k ostatním. 

V podobném duchu probíhaly i následující dny až na úterý, které se vyvrbilo v poměrně odpočinkový den. Dopoledne vyzkoušeli ti nejstatečnější běžkování pod velením Elišky Křenovské a odpoledne jsme se vyčvachtali v místním aquacentru. Valná většina z nás využila i venkovní vířivku plnou studené dešťové vody a finskou saunu, kde nás milý pan plavčík donutil sundat si plavky. Po dvouhodinové relaxaci nás ještě čekalo krátké rozpuštění v centru města. 

Čtvrteční den jsme přejeli pomocí SkiTour do Pece pod Sněžkou a vyzkoušeli tamní sjezdovky. I když jsme se shodli, že na Černé hoře se nám lyžovalo lépe, po celém týdnu jsme byli rádi za jakoukoliv změnu. 

Celý kurz proběhl k radosti všem bez větších komplikací a nevyvedlo nás z míry ani mrzuté odcizení svačinek. Pobyt na horách pomohl utužit vztahy mezi námi studenty a i přes menší konflikty na obou stranách jsme si lyžák užili.


Za třídu kvintu, Anna Kubíková a Vojtěch Kysilka.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu