Gymnázium Roudnice nad Labem
31.03.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, Mgr. Adam Rybář pro vás vytvořil zajímavý protokol, který vám pomůže udržet si i v této nelehké době fyzickou kondici a optimismus. Protokol je ke stažení ZDE.

Zobrazit celý článek


10.03.2020

Ve středu 4. března 2020 se žáci primy a sekundy našeho gymnázia proletěli fantastickými světy, a ani přitom nemuseli opustit učebnu. Navštívil je totiž spisovatel Jiří Walker Procházka se svým literárním workshopem. Při něm si žáci nejen užili spoustu zábavy, odnesli si z něj i řadu nových poznatků. Primáni byli nadšeni z řady nových tipů k četbě svých oblíbených žánrů fantasy a komiksů. Nejraděj…

Zobrazit celý článek


03.03.2020

Ve dnech 8.-14. února 2020 se naše třída 1. B účastnila lyžařského výcviku na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách, během kterého jsme zažili spoustu nezapomenutelných zážitků. V sobotu 8.2. jsme se všichni sešli před gymnáziem. Poté, co jsme naložili zavazadla i s výzbrojí, rozloučili jsme se s rodiči a naskákali do autobusu. Museli jsme však čekat, než dorazí Marian, jenž si doma zapomněl sj…

Zobrazit celý článek


Kvinta na horách

27.01.2020 07:38

Psalo se 17. ledna 2019 a nic netušící žáci kvinty se připravovali na lyžařský výcvik pod velením ostřílených veteránů Jiřiny Zídkové a Alžběty Křenovské. To ještě však netušili, že mnohým se stane osudným.

Následující den brzy z rána probíhaly poslední preparace a v poledne se už všichni chystali do svých pozic v autobuse na cestu do Krkonoš. Všichni se dostali na místo činu bez větších újem, jen někteří si stěžovali na kvalitu horké čokolády na pumpě.

Cesta proběhla bez větších komplikací a co nevidět jsme byli v Janských Lázních. Ještě toho večera proběhly první bitvy, a to sice o pokoje, jelikož jen hrstka lidí byla natolik odvážná, aby ulehla ke spánku vedle velitelského stanu. První noc utrželo rány plno houževnatých žen a mužů, jež se špatně vyspali. Všímavé velitelství avšak okamžitě zpozorovalo tento nešvar, a tak příští den ohleduplně přesunulo večerku na 21:00. 

V neděli se nám dostalo milého probuzení, když Matěj Čech v 7:10 procházel celou ubikaci s velice vlídnými slovy. Jednalo se o nejmilejší probuzení ze všech. Poté jsme se s úsměvy na tvářích spěšně odebrali do jídelny na snídani, kde byly k mání samé dobroty. Výtečně jsme se tak posilnili na náročný den na svahu.

Avšak čekalo na nás nemilé překvapení v podobě dlouhé odyssey přes les na zastávku skibusu, jenž nás dovezl až k Černé hoře. Tací, kteří se necítili dostatečně jistí sjíždět kopec na vlastní pěst, zprvu lyžovali v doprovodu profesorek. Po pár hodinách se už ale přidali k ostatním. 

V podobném duchu probíhaly i následující dny až na úterý, které se vyvrbilo v poměrně odpočinkový den. Dopoledne vyzkoušeli ti nejstatečnější běžkování pod velením Elišky Křenovské a odpoledne jsme se vyčvachtali v místním aquacentru. Valná většina z nás využila i venkovní vířivku plnou studené dešťové vody a finskou saunu, kde nás milý pan plavčík donutil sundat si plavky. Po dvouhodinové relaxaci nás ještě čekalo krátké rozpuštění v centru města. 

Čtvrteční den jsme přejeli pomocí SkiTour do Pece pod Sněžkou a vyzkoušeli tamní sjezdovky. I když jsme se shodli, že na Černé hoře se nám lyžovalo lépe, po celém týdnu jsme byli rádi za jakoukoliv změnu. 

Celý kurz proběhl k radosti všem bez větších komplikací a nevyvedlo nás z míry ani mrzuté odcizení svačinek. Pobyt na horách pomohl utužit vztahy mezi námi studenty a i přes menší konflikty na obou stranách jsme si lyžák užili.


Za třídu kvintu, Anna Kubíková a Vojtěch Kysilka.

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu