Gymnázium Roudnice nad Labem
31.03.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, Mgr. Adam Rybář pro vás vytvořil zajímavý protokol, který vám pomůže udržet si i v této nelehké době fyzickou kondici a optimismus. Protokol je ke stažení ZDE.

Zobrazit celý článek


31.03.2020

Až do obnovení běžného provozu školy stanovil ředitel školy úřední hodiny takto: PONDĚLÍ - 9:00 - 12:00  STŘEDA   - 9:00 - 12:00 V tento čas vám potvrdíme potřebné dokumenty ( přihlášky na VŠ, potvrzení o studiu kvůli daním,...) Pokud je to možné, zavolejte předem. Zkrátíte tím čekání v budově školy. Studenti, kteří mají ve skříňkách ve škole osobní věci, si je mohou vyzvednout v době ú…

Zobrazit celý článek


16.03.2020

Aktualizováno dne 16.3.2020 Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, dokončili jsme práci na strategii vzdělávání v době trvání mimořádných opatření. Škola přešla na online výuku s využitím nástroje Google Classroom. Google Classroom jsem zvolil z toho důvodu, že je třeba formu výuky sjednotit a zpřehlednit. I nadále je vám k dispozici centrální úložiště výukových materiálů. Složky obsahují n…

Zobrazit celý článek


"Lennonova zeď" u našeho gymnázia

V 60. letech 20. století se na jedné zdi Maltézské zahrady na Malé Straně v Praze objevily vzkazy pro Jana Wericha, který bydlel na nedaleké Kampě. Komunistická StB sice nechávala nápisy odstranit, ale hesla, básničky a obrázky se na zdi objevovaly znovu a znovu. Někdy se jednalo o milostné projevy, jindy měly nápisy politický podtext. V roce 1980 byl zavražděn hudebník John Lennon. Vzápětí kdosi namaloval na kamenné zdivo symbolický Lennonův náhrobek a od té doby se o tomto místě mluvilo jako o „Lennonově zdi“.

U zdi se začali setkávat mladí lidé, kteří dávali otevřeně najevo, že nedůvěřují představitelům státu a vládnoucí komunistické strany. Tato zvláštní a značně nekonformní subkultura „lennonistů, pankáčů a mániček“ se ani trochu neztotožňovala s předkládanými vzory socialistické mládeže. Lennonova zeď byla místem, kde se mladí rebelové mohli vyjádřit, a brzy se stala respektovaným symbolem odporu proti totalitě.

Příští týden si budeme na našem gymnáziu připomínat výročí sametové revoluce. Napadlo nás, že by bylo zajímavé, nabídnout současným studentům podobnou možnost dát najevo své názory a pocity. Zeď stavět nebudeme, ale na plot před budovou školy nainstalujeme velikou plochu bílého papíru, kterou můžete vyzdobit dle svého uvážení. Básničky, texty, vzkazy, výkřiky, obrázky, fotografie ... vše povoleno (pouze prosíme, abyste nikoho neuráželi).

Možná se ta naše „zeď“ rychle zaplní svědectvím o tom, co cítíte a prožíváte, možná, že zůstane prázdná. Uvidíme.

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu