Gymnázium Roudnice nad Labem
18.11.2020

Vážení zákonní zástupci, ve čtvrtek 19.11.2020 budou od 16:30 hod. probíhat rodičovské schůzky. Vzhledem k stále trvajícímu uzavření školy využijeme aplikace Microsoft Teams. Třídní učitelé založili virtuální učebny, do nichž se přihlásíte přes účty svých dětí. V každé třídě pro vás bude připravena videokonference.  Mgr. Petr Dobeš, ředitel školy

Zobrazit celý článek


17.11.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení uchazeči o studium, máte-li zájem o bližší informace týkající se přijímacího řízení a možností studia na našem gymnáziu, stačí si přihlásit odběr informačních zpravodajů na e-mailu: prijimacky.gym-rce@seznam.cz Vždy, prosím, uveďte, máte-li zájem o čtyřleté studium (žáci 9. tříd), nebo o osmileté studium (žáci 5. tříd). Pokud se chcete seznámit s prostředím školy…

Zobrazit celý článek


09.11.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti,  kancelář školy bude otevřena: PONDĚLÍ 7:30 až 12:30 hod. ČTVRTEK 7:30 až 12:30 hod. V případě potřeby volejte, vaše požadavky se budeme snažit vyřídit i mimo úřední hodiny. Mgr. Petr Dobeš, ředitel školy

Zobrazit celý článek


Náš lyžařský výcvik

Ve dnech 8.-14. února 2020 se naše třída 1. B účastnila lyžařského výcviku na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách, během kterého jsme zažili spoustu nezapomenutelných zážitků.

V sobotu 8.2. jsme se všichni sešli před gymnáziem. Poté, co jsme naložili zavazadla i s výzbrojí, rozloučili jsme se s rodiči a naskákali do autobusu. Museli jsme však čekat, než dorazí Marian, jenž si doma zapomněl sjezdové boty. Hned jak dorazil, vyrazili jsme směrem na Tanvaldský Špičák.

Po necelých dvou hodinách jízdy jsme vystoupili z autobusu v malebné obci Albrechtice v Jizerských horách. Tam na nás čekaly dvě zprávy. Tou první zprávou bylo, že nám provozní chaty vyveze věci nahoru. Druhá zpráva, která nepotěšila některé moje spolužačky, nám oznamovala, že nahoru musíme vyjít sami, což se nám nakonec i podařilo. V chatě jsme si rozdělili pokoje a ubytovali se. Večer jsme strávili hraním hry Activity.

Následující den jsme se rozdělili na dvě skupinky, a sice na lyžaře a nelyžaře. Lyžaři se vydali s paní profesorkou Antošovou na sjezdovku. Ti, kteří na lyžích nikdy nestáli, se pod vedením pana profesora Lukáška přesunuli na cvičnou louku pod kopcem, kde se jim během několika dní podařilo naučit se lyžovat, z čehož měl pan profesor radost.

Pondělí bylo dosti zajímavým dnem, neboť nám po obědě vypadla elektřina. Zprovozněna byla až večer.

V úterý a ve středu jsme slavili hned dvoje narozeniny – Blančiny a moje. Zatímco její narozeniny byly poměrně poklidné, já to o těch svých tvrdit nemohu, jelikož mě hned ráno moji ,,milí‘‘ spolužáci vytáhli z postele, vynesli z chaty a hodili do sněhu. Večer to však odčinili – zazpívali mi a připravili pro všechny zúčastněné vynikající polárkový dort.

Ve čtvrtek 13.2. jsme se vlakem přesunuli do Josefova Dolu. Museli jsme vystoupat až do samotného Pekla, kde jsme si nasadili běžky a vydali se na 15 km dlouhou cestu, ze které jsme se téměř všichni vrátili v pořádku. Večer byla pro nás nachystána diskotéka, kde jsme si pěkně zatančili na hity let minulých, ale i těch současných.

Páteční dopoledne jsme ještě lyžovali, ale po obědě přišel čas zabalit věci a vydat se na cestu domů. Ta nás tak zmohla, že již v Jablonci celý autobus tvrdě spal a probudil se až v Mělníku. Sotva jsme dojeli do Roudnice n/L, už nás vítali rodiče. Rozebrali jsme si tedy věci a vydali jsme se plni dojmů každý svou cestou domů.

Já sám jsem velice rád, že jsem se mohl výcviku účastnit a poznat se více se svými spolužáky. Společně jsme si ,,lyžák‘‘ užili a těšíme se na další podobné akce.

Lukáš Oliva

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu