Gymnázium Roudnice nad Labem
31.03.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, Mgr. Adam Rybář pro vás vytvořil zajímavý protokol, který vám pomůže udržet si i v této nelehké době fyzickou kondici a optimismus. Protokol je ke stažení ZDE.

Zobrazit celý článek


10.03.2020

Ve středu 4. března 2020 se žáci primy a sekundy našeho gymnázia proletěli fantastickými světy, a ani přitom nemuseli opustit učebnu. Navštívil je totiž spisovatel Jiří Walker Procházka se svým literárním workshopem. Při něm si žáci nejen užili spoustu zábavy, odnesli si z něj i řadu nových poznatků. Primáni byli nadšeni z řady nových tipů k četbě svých oblíbených žánrů fantasy a komiksů. Nejraděj…

Zobrazit celý článek


03.03.2020

Ve dnech 8.-14. února 2020 se naše třída 1. B účastnila lyžařského výcviku na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách, během kterého jsme zažili spoustu nezapomenutelných zážitků. V sobotu 8.2. jsme se všichni sešli před gymnáziem. Poté, co jsme naložili zavazadla i s výzbrojí, rozloučili jsme se s rodiči a naskákali do autobusu. Museli jsme však čekat, než dorazí Marian, jenž si doma zapomněl sj…

Zobrazit celý článek


Náš lyžařský výcvik

03.03.2020 14:35

Ve dnech 8.-14. února 2020 se naše třída 1. B účastnila lyžařského výcviku na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách, během kterého jsme zažili spoustu nezapomenutelných zážitků.

V sobotu 8.2. jsme se všichni sešli před gymnáziem. Poté, co jsme naložili zavazadla i s výzbrojí, rozloučili jsme se s rodiči a naskákali do autobusu. Museli jsme však čekat, než dorazí Marian, jenž si doma zapomněl sjezdové boty. Hned jak dorazil, vyrazili jsme směrem na Tanvaldský Špičák.

Po necelých dvou hodinách jízdy jsme vystoupili z autobusu v malebné obci Albrechtice v Jizerských horách. Tam na nás čekaly dvě zprávy. Tou první zprávou bylo, že nám provozní chaty vyveze věci nahoru. Druhá zpráva, která nepotěšila některé moje spolužačky, nám oznamovala, že nahoru musíme vyjít sami, což se nám nakonec i podařilo. V chatě jsme si rozdělili pokoje a ubytovali se. Večer jsme strávili hraním hry Activity.

Následující den jsme se rozdělili na dvě skupinky, a sice na lyžaře a nelyžaře. Lyžaři se vydali s paní profesorkou Antošovou na sjezdovku. Ti, kteří na lyžích nikdy nestáli, se pod vedením pana profesora Lukáška přesunuli na cvičnou louku pod kopcem, kde se jim během několika dní podařilo naučit se lyžovat, z čehož měl pan profesor radost.

Pondělí bylo dosti zajímavým dnem, neboť nám po obědě vypadla elektřina. Zprovozněna byla až večer.

V úterý a ve středu jsme slavili hned dvoje narozeniny – Blančiny a moje. Zatímco její narozeniny byly poměrně poklidné, já to o těch svých tvrdit nemohu, jelikož mě hned ráno moji ,,milí‘‘ spolužáci vytáhli z postele, vynesli z chaty a hodili do sněhu. Večer to však odčinili – zazpívali mi a připravili pro všechny zúčastněné vynikající polárkový dort.

Ve čtvrtek 13.2. jsme se vlakem přesunuli do Josefova Dolu. Museli jsme vystoupat až do samotného Pekla, kde jsme si nasadili běžky a vydali se na 15 km dlouhou cestu, ze které jsme se téměř všichni vrátili v pořádku. Večer byla pro nás nachystána diskotéka, kde jsme si pěkně zatančili na hity let minulých, ale i těch současných.

Páteční dopoledne jsme ještě lyžovali, ale po obědě přišel čas zabalit věci a vydat se na cestu domů. Ta nás tak zmohla, že již v Jablonci celý autobus tvrdě spal a probudil se až v Mělníku. Sotva jsme dojeli do Roudnice n/L, už nás vítali rodiče. Rozebrali jsme si tedy věci a vydali jsme se plni dojmů každý svou cestou domů.

Já sám jsem velice rád, že jsem se mohl výcviku účastnit a poznat se více se svými spolužáky. Společně jsme si ,,lyžák‘‘ užili a těšíme se na další podobné akce.

Lukáš Oliva

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu