Gymnázium Roudnice nad Labem
31.03.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, Mgr. Adam Rybář pro vás vytvořil zajímavý protokol, který vám pomůže udržet si i v této nelehké době fyzickou kondici a optimismus. Protokol je ke stažení ZDE.

Zobrazit celý článek


31.03.2020

Až do obnovení běžného provozu školy stanovil ředitel školy úřední hodiny takto: PONDĚLÍ - 9:00 - 12:00  STŘEDA   - 9:00 - 12:00 V tento čas vám potvrdíme potřebné dokumenty ( přihlášky na VŠ, potvrzení o studiu kvůli daním,...) Pokud je to možné, zavolejte předem. Zkrátíte tím čekání v budově školy. Studenti, kteří mají ve skříňkách ve škole osobní věci, si je mohou vyzvednout v době ú…

Zobrazit celý článek


16.03.2020

Aktualizováno dne 16.3.2020 Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, dokončili jsme práci na strategii vzdělávání v době trvání mimořádných opatření. Škola přešla na online výuku s využitím nástroje Google Classroom. Google Classroom jsem zvolil z toho důvodu, že je třeba formu výuky sjednotit a zpřehlednit. I nadále je vám k dispozici centrální úložiště výukových materiálů. Složky obsahují n…

Zobrazit celý článek


Robosoutěž 2019 – ČVUT FEL Praha

Naše škola se stejně jako minulý rok zúčastnila již 51. ročníku Robosoutěže, kterou pořádá ČVUT FEL v Praze na Karlově náměstí.

Letošní disciplínou bylo opět překonání mapy. Úkol byl nazván Mountain Climber a jeho cílem bylo prolézt za 90 vteřin pole, na kterém byly různě vysoké bloky, přes které měl robot přelézt a dostat se včas do cíle. Pokud robot po cestě vystoupal na nejvyšší vrchol vyskytující se na poli, dostal bonusové body, které mu dále pomohly v lepším umístění.

Za naši školu se účastnily 4 týmy ze tříd sexty, septimy, oktávy a 4. ročníku vyššího gymnázia.

Týmy obdržely stavebnice robotů jak ze školy, tak z ČVUT. Žáci ihned začali s konstrukcí a programováním robotů.

Týmy byly velice úspěšné a obsadily i hezká místa. Celkově se soutěže zúčastnilo 34 týmů z celé republiky. Soutěž probíhala několik soutěžních dnů. Týmy, které nasbíraly nejvíce bodů, postoupily do finále. Vítězové obdrželi krásné ceny.

I když jsme nevyhráli, už nyní se těšíme na příští ročník.

Za týmy soutěžících,

Noé Elis

septima

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu