Gymnázium Roudnice nad Labem
31.03.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, Mgr. Adam Rybář pro vás vytvořil zajímavý protokol, který vám pomůže udržet si i v této nelehké době fyzickou kondici a optimismus. Protokol je ke stažení ZDE.

Zobrazit celý článek


31.03.2020

Až do obnovení běžného provozu školy stanovil ředitel školy úřední hodiny takto: PONDĚLÍ - 9:00 - 12:00  STŘEDA   - 9:00 - 12:00 V tento čas vám potvrdíme potřebné dokumenty ( přihlášky na VŠ, potvrzení o studiu kvůli daním,...) Pokud je to možné, zavolejte předem. Zkrátíte tím čekání v budově školy. Studenti, kteří mají ve skříňkách ve škole osobní věci, si je mohou vyzvednout v době ú…

Zobrazit celý článek


16.03.2020

Aktualizováno dne 16.3.2020 Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, dokončili jsme práci na strategii vzdělávání v době trvání mimořádných opatření. Škola přešla na online výuku s využitím nástroje Google Classroom. Google Classroom jsem zvolil z toho důvodu, že je třeba formu výuky sjednotit a zpřehlednit. I nadále je vám k dispozici centrální úložiště výukových materiálů. Složky obsahují n…

Zobrazit celý článek


Roudničtí gymnazisté zazářili na dějepisné soutěži gymnázií

Zdatní studenti historie a jejich učitelé mají končící listopad už tradičně spojený s dějepisnou soutěží československých gymnázií v Chebu. Je dobrou zprávou, že při letošním klání konaném 22. 11. 2019 opět nechyběl tým roudnického gymnázia.

I letošní finálové kolo, do kterého bylo nutno se probít přes krajská kola, svojí náročností řádně prověřilo všech 75 zúčastněných tříčlenných družstev, včetně toho našeho. Nemůžeme se této obtížnosti divit, neboť tvůrci testů byli přední čeští a slovenští historici jako prof. PhDr. Jan Rychlík, DrSc., dr. h. c. nebo prof. PhDr. Roman Holec, DrSc. Mnozí z této elitní plejády české historické obce byli na soutěži sami přítomni.

Pro příklad lze uvést úlohy, se kterými naši žáci úspěšně bojovali: Věděli byste například, že první objektivně informující deník o událostech 17. listopadu 1989 bylo Svobodné slovo? Nebo že Hana Mandlíková (ČSSR) bojovala proti Martině Navrátilové (USA) ve finále Poháru federace? Nebo že jediná povolená předrevoluční demonstrace proběhla v roce 1988 na Škroupově náměstí? I s těmito otázkami se naši studenti popasovali úspěšně.

Glanc celé soutěži dodaly i osobnosti, které se na ní podílely. Z videa např. zadávaly úkoly takové osobnosti jako Michael Žantovský nebo Zuzana Čaputová.

A jak tedy dopadli naši studenti? Tým ve složení Tomáš Bíba (kapitán), Kateřina Chalupová a Michael Písek obsadil při konkurenci 238 celkem zúčastněných gymnázií celkové páté místo, v rámci České republiky třetí a v rámci Ústeckého kraje první. Ceny předané z rukou bývalého ministra vnitra Jana Rumla si plně zasloužili.

Gratulujeme!

L. Feigl

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu