Gymnázium Roudnice nad Labem
22.09.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, ministr zdravotnictví vyzval ředitele škol, aby v pátek 25.9. vyhlásili tzv. „ředitelské volno“. Zůstane-li toto rozhodnutí v kompetenci ředitelů, bude na našem gymnáziu probíhat normální provoz, tedy běžný vyučovací den. Pokud je z epidemiologického hlediska nezbytné prodloužit studentům víkend, má naše vláda dostatek pravomocí k tomu, aby uzavření škol …

Zobrazit celý článek


21.09.2020

Aktuální stav: počet tříd v karanténě: 0; počet zaměstnanců v karanténě: 5; školní jídelna je do 29.9. uzavřena; v budově školy si musí každá osoba zakrývat nos a ústa rouškou, a to i během výuky.

Zobrazit celý článek


03.09.2020

Vážení zákonní zástupci, společnost Bakaláři s. r. o. vydala opravu, která odstraňuje problém se zobrazením aktuálního týdenního rozvrhu v mobilní verzi programu Bakaláři (Android, iOS). Pro aplikaci je nutné stáhnout a nainstalovat aktualizovanou mobilní verzi Bakalářů (Google Play, AppStore).

Zobrazit celý článek


Volejbal

Dalo by se říci, že naše gymnázium je školou s mnohaletou volejbalovou tradicí. Musím však připomenout, že je to tradice generací studentů-dobrovolníků, kteří ač nejsou volejbalisté, naučili se mít tuto skutečně technicky náročnou disciplínu rádi a věnovali a věnují jí velmi mnoho drahocenného volného času. No jen si zkuste vstávat i dvakrát týdně tak, abyste byli v 7 hodin ráno v „plné polní“ v tělocvičně.

Z této tradice vzešly dvě významné sportovní události. První akcí byl vánoční turnaj smíšených družstev „ O pohár ředitele gymnázia“, který jsme si i letos, ostatně jako již tradičně, užili, a jehož vítězi se stali favorité z nejvyšších ročníků. Na prvním místě se umístila třída oktáva, na druhém skončila 4.B a třetí místo obsadili septimáni, kteří budou za rok nejžhavějšími adepty na vítězství.

Druhou, možná ještě významnější akcí bylo okresní finále středních škol v kategorii dívek a chlapců, které se v letošním roce uskutečnilo ve sportovní hale v Lovosicích. Na tomto volejbalovém klání jsme opravdu zabojovali - chlapci vyhráli a děvčata obsadila druhé místo.

Jelikož šlo a postupovou soutěž, mohli chlapci odjet i na krajské finále středních škol v Jirkově. Je třeba podotknout, že na této úrovni již nejde o to zvítězit (i když o to jde svým způsobem vždycky), ale v některých zápasech i uhájit holý život. Hrát proti profesionálním volejbalistům např. ze Střední průmyslové školy Resslova v Ústí nad Labem a VZDOROVAT jim, je fyzicky i psychicky nesmírně náročné.

Řekněme si, že 4. místo, které jsme v Jirkově vybojovali, není vůbec špatné, a já za to chlapcům moc děkuji. Školu jsme vzorně reprezentovali a těšíme se na další podobné výzvy.

Školu reprezentovali: Petr Valenta, Tomáš Bíba, Marek Kašpar, Tomáš Laube, Matěj Mansfeld, Jaroslav Pazourek, Phan Do Duc

Hana Blažková, za komisi TV

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu