Gymnázium Roudnice nad Labem
31.03.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, Mgr. Adam Rybář pro vás vytvořil zajímavý protokol, který vám pomůže udržet si i v této nelehké době fyzickou kondici a optimismus. Protokol je ke stažení ZDE.

Zobrazit celý článek


10.03.2020

Ve středu 4. března 2020 se žáci primy a sekundy našeho gymnázia proletěli fantastickými světy, a ani přitom nemuseli opustit učebnu. Navštívil je totiž spisovatel Jiří Walker Procházka se svým literárním workshopem. Při něm si žáci nejen užili spoustu zábavy, odnesli si z něj i řadu nových poznatků. Primáni byli nadšeni z řady nových tipů k četbě svých oblíbených žánrů fantasy a komiksů. Nejraděj…

Zobrazit celý článek


03.03.2020

Ve dnech 8.-14. února 2020 se naše třída 1. B účastnila lyžařského výcviku na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách, během kterého jsme zažili spoustu nezapomenutelných zážitků. V sobotu 8.2. jsme se všichni sešli před gymnáziem. Poté, co jsme naložili zavazadla i s výzbrojí, rozloučili jsme se s rodiči a naskákali do autobusu. Museli jsme však čekat, než dorazí Marian, jenž si doma zapomněl sj…

Zobrazit celý článek


Volejbal

03.02.2020 20:27

Dalo by se říci, že naše gymnázium je školou s mnohaletou volejbalovou tradicí. Musím však připomenout, že je to tradice generací studentů-dobrovolníků, kteří ač nejsou volejbalisté, naučili se mít tuto skutečně technicky náročnou disciplínu rádi a věnovali a věnují jí velmi mnoho drahocenného volného času. No jen si zkuste vstávat i dvakrát týdně tak, abyste byli v 7 hodin ráno v „plné polní“ v tělocvičně.

Z této tradice vzešly dvě významné sportovní události. První akcí byl vánoční turnaj smíšených družstev „ O pohár ředitele gymnázia“, který jsme si i letos, ostatně jako již tradičně, užili, a jehož vítězi se stali favorité z nejvyšších ročníků. Na prvním místě se umístila třída oktáva, na druhém skončila 4.B a třetí místo obsadili septimáni, kteří budou za rok nejžhavějšími adepty na vítězství.

Druhou, možná ještě významnější akcí bylo okresní finále středních škol v kategorii dívek a chlapců, které se v letošním roce uskutečnilo ve sportovní hale v Lovosicích. Na tomto volejbalovém klání jsme opravdu zabojovali - chlapci vyhráli a děvčata obsadila druhé místo.

Jelikož šlo a postupovou soutěž, mohli chlapci odjet i na krajské finále středních škol v Jirkově. Je třeba podotknout, že na této úrovni již nejde o to zvítězit (i když o to jde svým způsobem vždycky), ale v některých zápasech i uhájit holý život. Hrát proti profesionálním volejbalistům např. ze Střední průmyslové školy Resslova v Ústí nad Labem a VZDOROVAT jim, je fyzicky i psychicky nesmírně náročné.

Řekněme si, že 4. místo, které jsme v Jirkově vybojovali, není vůbec špatné, a já za to chlapcům moc děkuji. Školu jsme vzorně reprezentovali a těšíme se na další podobné výzvy.

Školu reprezentovali: Petr Valenta, Tomáš Bíba, Marek Kašpar, Tomáš Laube, Matěj Mansfeld, Jaroslav Pazourek, Phan Do Duc

Hana Blažková, za komisi TV

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu