Gymnázium Roudnice nad Labem
22.09.2020

Vážení zákonní zástupci, vážení studenti, ministr zdravotnictví vyzval ředitele škol, aby v pátek 25.9. vyhlásili tzv. „ředitelské volno“. Zůstane-li toto rozhodnutí v kompetenci ředitelů, bude na našem gymnáziu probíhat normální provoz, tedy běžný vyučovací den. Pokud je z epidemiologického hlediska nezbytné prodloužit studentům víkend, má naše vláda dostatek pravomocí k tomu, aby uzavření škol …

Zobrazit celý článek


21.09.2020

Aktuální stav: počet tříd v karanténě: 0; počet zaměstnanců v karanténě: 5; školní jídelna je do 29.9. uzavřena; v budově školy si musí každá osoba zakrývat nos a ústa rouškou, a to i během výuky.

Zobrazit celý článek


03.09.2020

Vážení zákonní zástupci, společnost Bakaláři s. r. o. vydala opravu, která odstraňuje problém se zobrazením aktuálního týdenního rozvrhu v mobilní verzi programu Bakaláři (Android, iOS). Pro aplikaci je nutné stáhnout a nainstalovat aktualizovanou mobilní verzi Bakalářů (Google Play, AppStore).

Zobrazit celý článek


Zimní soustředění Talnetu 2020

Dne 30.1. až 2.2. 2020 se konalo zimní soustředění Talnetu poblíž Hranic na Moravě.

Psal se čtvrtek a já jsem kolem desáté hodiny ráno dorazil na místo setkání v Praze. Jakmile se sešli všichni účastníci, vyrazili jsme směr Hranice na Moravě. Pomocí vlaku a autobusu jsme se, v počtu kolem 30 lidí, dostavili na ubytování kolem třetí hodiny odpolední.

Ihned poté, co jsme dojeli, vedoucí nám přidělili pokoje. Následovalo vybalování, seznámení s ostatními účastníky a večeře. Já jsem se zúčastnil speciálního programu Nafty, což je fyzikální soutěžní tým v TMF (Turnaj mladých fyziků). Po večeři jsme probírali fyziku, přesněji úlohy k turnaji. Od osmi hodin až do půlnoci jsme se zbytkem účastníků hráli deskové hry.

Následující den jsme po snídani, v devět hodin, vyrazili autobusem do Ostravy na Přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity. Tam jsme se zúčastnili přednášek týkajících se biofyziky, fyziky nanostruktur a přednášky ohledně stavby měst. Nakonec jsme provedli chemickou laboratorní práci s námětem vody. Okolo šestnácté hodiny jsme se vrátili na ubytovnu a připravili se na večeři. Po večeři jsem byl znovu na speciálním programu Nafty, kde jsme trénovali průběh turnaje TMF a fyziku. Večer jsme hráli deskové hry jako předchozí den.

V sobotu ráno jsme znovu trénovali průběh turnaje a angličtinu. Odpoledne nás vedení seznámilo s T-expedicemi a T-exkurzemi, které se v tomto roce konají. Také proběhlo vyhodnocení seminárních prací účastníků Talnetu. Večer jsme, jako obvykle, hráli deskovky.

V den odjezdu jsme se nasnídali, zabalili si a rozloučili se. Poté jsme vyrazili domů, čímž skončilo soustředění.

Soustředění bylo poučné a zábavné. Vedoucí jsou velmi vzdělaní a sympatičtí lidé. Já jsem si soustředění velice užil a mohu Talnet jen doporučit, ať už různé T-kurzy, T-exkurze, T-expedice, či soustředění. Talnet je výborná komunita lidí studujících vědu, zároveň poskytuje finanční a materiální podporu. Také poskytuje odbornou pomoc. Pokud se kdokoli chce vzdělávat, či zúčastnit vědy, mohu Talnet určitě doporučit. Do T-aktivit se můžete přihlásit na stránkách http://www.talnet.cz/.

Děkuji všem vedoucím zimního soustředění za organizaci a podporu.

Daniel Franc, student Gymnázia Roudnice nad Labem.

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu