Gymnázium Roudnice nad Labem
03.03.2019

Nové reportáže školního televizního vysílání jsou vám dispozici ZDE. Dozvíte se, jak probíhal tzv. "den povolání", zasněžené svahy a rozličné techniky lyžování můžete obdivovat díky reportážím z lyžařských výcvikových kurzů, v závěru zpravodajského bloku pak na vás čeká informace o zrekonstrované laboratoři chemie.  Druhý díl si můžete připomenout ZDE.  Chcete-li si připomenout první díl školníh…

Zobrazit celý článek


20.02.2019

Ve čtvrtek 7.2.2019 navštívili studenti třídy sexty pražské centrum obecně prospěšné společnosti Paraple, která již čtvrt století pomáhá lidem na vozíku zvládat jejich náročnou životní situaci. V Centru se nás ochotně ujal Petr Hubalovský, instruktor nácviku soběstačnosti, který před 16 lety utrpěl úraz a sám se stal „vozíčkářem“. Zvolil velmi otevřenou formu komunikace, žádné téma pro něj nebylo…

Zobrazit celý článek


09.02.2019

To byl týden! V neděli 20. ledna nasedla 1.A do autobusu a jelo se na lyžák na Tanvaldský Špičák. Doprovod nám dělali profesoři Lukášek a Rybář a paní profesorka Antošová. Očekávali jsme sice skvělé zážitky a spoustu legrace, ale to, co přišlo, předčilo i naše nejúžasnější představy. Podmínky byly ideální: nebe bez mráčku, teplota pod nulou, skvělý přírodní sníh… Tedy až na pátek, kdy jsme vyrazi…

Zobrazit celý článek


Základní informace

Vítejte na stránkách GYMNÁZIA ROUDNICE NAD LABEM

(FAKULTNÍ ŠKOLY PŘÍRODOVĚDECKÉ FAKULTY UNIVERZITY KARLOVY) 

Budova školyPřemýšlíte, kam po základní škole? Navštěvovali jste naše gymnázium v minulosti a jste zvědaví, co se od té doby ve škole změnilo? Patříte k našim studentům a pátráte po informacích ohledně suplování? Zajímá Vás cokoli jiného nebo prostě jen „brouzdáte“ po Internetu a náhoda Vás přivedla až na tyto stránky? Ať už je to jakkoli, jsme rádi, že jste zde.

Nejprve několik základních informací. Gymnázium Roudnice nad Labem je střední škola, která byla založena již v roce 1877. Dnes nabízí studium v osmiletém a čtyřletém cyklu, vždy se všeobecným zaměřením. Zřizovatelem školy je Ústecký kraj.

Prvořadým úkolem našeho gymnázia je poskytovat kvalitní vzdělání a vychovávat studenty v duchu ideálů demokracie a humanismu. Každý rok je otevřena jedna třída nižšího gymnázia a tři třídy vyššího gymnázia (jedna třída vyššího gymnázia je součástí osmiletého cyklu a navazuje tedy na nižší gymnázium, další dvě třídy jsou součástí čtyřletého cyklu). V nižším cyklu tak poskytujeme vzdělání cca 120 studentům, ve vyšším cyklu cca 320 studentům. Celková kapacita školy povolená MŠMT je 440 studentů.

Po analýze podmínek za nichž probíhá výchovně-vzdělávací proces, možností a potřeb studentů, požadavků rodičů a stávajících zkušeností opřených o tradici, jsme zaměření školy převedli do podoby několika základních priorit:

  • poskytovat kvalitní, nadprůměrné vzdělání a podporovat u studentů aktivní využívání získaných znalostí
  • poskytnout prostor mimořádně nadaným studentům, aby mohli své dispozice rozvíjet
  • rozvíjet komunikační dovednosti studentů a to nejen v mateřském jazyce, ale i v jazycích světových
  • vychovávat studenty v duchu ideálů demokracie a humanismu
  • poskytnout studentům prostor pro mimoškolní aktivity a podporovat aktivní využití jejich volného času

Jsme školou se všeobecným zaměřením, přesto podporujeme profilaci. Z toho důvodu studenti ve čtvrtém ročníku vyššího gymnázia volí mezi humanitní a přírodovědnou orientací.
U humanitně orientovaných studentů je posílena hodinová dotace českého jazyka, dějepisu a základů společenských věd. U přírodovědně orientovaných studentů je posílena hodinová dotace matematiky, fyziky a biologie. Profilaci prohlubuje i nabídka odborných seminářů, která je u humanitně orientovaných studentů jiná, než u přírodovědně orientovaných.
Profilace ve čtvrtém ročníku v žádném případě neohrožuje splnění základního cíle, jímž je poskytnout studentům dostatečné znalosti a dovednosti ve všech všeobecně vzdělávacích předmětech. Naše škola však připravuje studenty na vysokoškolské studium, a proto je nutné vytvořit prostor pro to, aby si osvojili hlubší znalosti a dovednosti v předmětech, které upřednostňují a s nimiž spojují své budoucí vysokoškolské studium, respektive profesní kariéru.

Ústecký krajRoudnice nad Labem

 

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu