Gymnázium Roudnice nad Labem
18.08.2014

Jste doma a nevíte, co zbylými volnými prázdninovými dny? Přijďte se podívat, co je nového ve škole. Ve středu 20.srpna v devět hodin budeme stěhovat věci do opravené učebny biologie a potřebujeme hodně šikovných brigádníků každého věku. Uvítáme všechny ochotné pomocníky, pro každého najdeme práci. :) Předem děkujeme všem, kdo přijdou a pomůžou nám připravit učebny na nový školní rok.…

Zobrazit celý článek


09.07.2014

Ve čtvrtek 26.června se třída KVARTA vypravila na večerní představení do Národního divadla.J iž v březnu jsme společně vybrali představení – Cyrano z Bergeracu. Cyrano z Bergeracu je nejvýznamnější divadelní hra francouzského dramatika Edmonda Rostanda.Tato hra byla přeložena roku 1898 Jaroslavem Vrchlickým. Hlavním hrdinou je Cyrano z Bergeracu (David Prachař), spisovatel a voják. Cyrano miluje…

Zobrazit celý článek


09.07.2014

V letošním roce se účastnilo přípravy na FO v kategorii D v prvním ročníku 5 studentů. Všichni úspěšně prošli školním kolem, ale do krajského kola nakonec odjeli reprezentovat naši školu jen čtyři z nich. Všichni dosáhli moc hezkých výsledků, ale nejvíce se dařilo Michaele Kučerové z kvinty, která obsadila 5. místo. Spolu z Erikem Borňásem ze stejné třídy (dosáhl 15. místa) se stali úspěšnými řeš…

Zobrazit celý článek


Základní informace

Vítejte na stránkách GYMNÁZIA ROUDNICE NAD LABEM

(FAKULTNÍ ŠKOLY PŘÍRODOVĚDECKÉ FAKULTY UNIVERZITY KARLOVY) 

Budova školyPřemýšlíte, kam po základní škole? Navštěvovali jste naše gymnázium v minulosti a jste zvědaví, co se od té doby ve škole změnilo? Patříte k našim studentům a pátráte po informacích ohledně suplování? Zajímá Vás cokoli jiného nebo prostě jen „brouzdáte“ po Internetu a náhoda Vás přivedla až na tyto stránky? Ať už je to jakkoli, jsme rádi, že jste zde.

Nejprve několik základních informací. Gymnázium Roudnice nad Labem je střední škola, která byla založena již v roce 1877. Dnes nabízí studium v osmiletém a čtyřletém cyklu, vždy se všeobecným zaměřením. Zřizovatelem školy je Ústecký kraj. Prvořadým úkolem našeho gymnázia je poskytovat kvalitní vzdělání a vychovávat studenty v duchu ideálů demokracie a humanismu. Každý rok je otevřena jedna třída nižšího gymnázia a tři třídy vyššího gymnázia (jedna třída vyššího gymnázia je součástí osmiletého cyklu a navazuje tedy na nižší gymnázium, další dvě třídy jsou součástí čtyřletého cyklu). V nižším cyklu tak poskytujeme vzdělání cca 120 studentům, ve vyšším cyklu cca 320 studentům. Celková kapacita školy povolená MŠMT je 440 studentů.

Po analýze podmínek za nichž probíhá výchovně-vzdělávací proces, možností a potřeb studentů, požadavků rodičů a stávajících zkušeností opřených o tradici, jsme zaměření školy převedli do podoby několika základních priorit:

  • poskytovat kvalitní, nadprůměrné vzdělání a podporovat u studentů aktivní využívání získaných znalostí
  • poskytnout prostor mimořádně nadaným studentům, aby mohli své dispozice rozvíjet
  • rozvíjet komunikační dovednosti studentů a to nejen v mateřském jazyce, ale i v jazycích světových
  • vychovávat studenty v duchu ideálů demokracie a humanismu
  • poskytnout studentům prostor pro mimoškolní aktivity a podporovat aktivní využití jejich volného času

Jsme školou se všeobecným zaměřením, přesto podporujeme profilaci. Z toho důvodu studenti ve čtvrtém ročníku vyššího gymnázia volí mezi humanitní a přírodovědnou orientací.
U humanitně orientovaných studentů je posílena hodinová dotace českého jazyka, dějepisu a základů společenských věd. U přírodovědně orientovaných studentů je posílena hodinová dotace matematiky, fyziky a biologie. Profilaci prohlubuje i nabídka odborných seminářů, která je u humanitně orientovaných studentů jiná, než u přírodovědně orientovaných.
Profilace ve čtvrtém ročníku v žádném případě neohrožuje splnění základního cíle, jímž je poskytnout studentům dostatečné znalosti a dovednosti ve všech všeobecně vzdělávacích předmětech. Naše škola však připravuje studenty na vysokoškolské studium, a proto je nutné vytvořit prostor pro to, aby si osvojili hlubší znalosti a dovednosti v předmětech, které upřednostňují a s nimiž spojují své budoucí vysokoškolské studium, respektive profesní kariéru.

 

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu