Gymnázium Roudnice nad Labem
21.02.2017

aneb chemie hrou Na minulé hodině laboratorních prací z chemie na nás, studenty sexty, čekalo překvapení. Místo toho, abychom šli jako vždy do laborek, zůstali jsme v učebně chemie, kde už na na stolech byly připraveny stavebnice modelů molekul. Hodina souvisela s právě probíranou látkou v teoretických hodinách a my jsme se začali skládat rovnice týkající se reaktivity alkanů. Jmenovitě to byl…

Zobrazit celý článek


19.02.2017

Ve středu 22.2.2017 se uskuteční přednáška studenta Právnické fakulty Univerzity Karlovy a zároveň člena Rady statutárního města Teplice Dominika Feriho. Má se mladý člověk zajímat o politiku? Je životní zkušenost daná věkem předpokladem pro úspěšné působení v politice? Lze skloubit práci komunálního politika s plněním studijních povinností vysokoškoláka? Na tyto a další otázky se můžete zeptat v…

Zobrazit celý článek


15.02.2017

Účastníci: Tadeáš Foukal (I), Matyas Pilař (I), Matěj Kříž (III), Jakub Pohl (IV), Lucie Malcová (1.A), Martina Sypecká (VI) Datum a místo konání: 22.2.2017 Litoměřice, ZŠ Lingua Universal Začátek: 9,00 Předpokládaný konec: 13,00 – 14,00 S sebou: přezůvky, psací potřeby, svačinu, menší finanční obnos Cestovné: cesta bude proplacena na místě Sraz: 7,25 před roudnickým nádražím ! Na případné …

Zobrazit celý článek


Základní informace

Vítejte na stránkách GYMNÁZIA ROUDNICE NAD LABEM

(FAKULTNÍ ŠKOLY PŘÍRODOVĚDECKÉ FAKULTY UNIVERZITY KARLOVY) 

Budova školyPřemýšlíte, kam po základní škole? Navštěvovali jste naše gymnázium v minulosti a jste zvědaví, co se od té doby ve škole změnilo? Patříte k našim studentům a pátráte po informacích ohledně suplování? Zajímá Vás cokoli jiného nebo prostě jen „brouzdáte“ po Internetu a náhoda Vás přivedla až na tyto stránky? Ať už je to jakkoli, jsme rádi, že jste zde.

Nejprve několik základních informací. Gymnázium Roudnice nad Labem je střední škola, která byla založena již v roce 1877. Dnes nabízí studium v osmiletém a čtyřletém cyklu, vždy se všeobecným zaměřením. Zřizovatelem školy je Ústecký kraj.

Prvořadým úkolem našeho gymnázia je poskytovat kvalitní vzdělání a vychovávat studenty v duchu ideálů demokracie a humanismu. Každý rok je otevřena jedna třída nižšího gymnázia a tři třídy vyššího gymnázia (jedna třída vyššího gymnázia je součástí osmiletého cyklu a navazuje tedy na nižší gymnázium, další dvě třídy jsou součástí čtyřletého cyklu). V nižším cyklu tak poskytujeme vzdělání cca 120 studentům, ve vyšším cyklu cca 320 studentům. Celková kapacita školy povolená MŠMT je 440 studentů.

Po analýze podmínek za nichž probíhá výchovně-vzdělávací proces, možností a potřeb studentů, požadavků rodičů a stávajících zkušeností opřených o tradici, jsme zaměření školy převedli do podoby několika základních priorit:

  • poskytovat kvalitní, nadprůměrné vzdělání a podporovat u studentů aktivní využívání získaných znalostí
  • poskytnout prostor mimořádně nadaným studentům, aby mohli své dispozice rozvíjet
  • rozvíjet komunikační dovednosti studentů a to nejen v mateřském jazyce, ale i v jazycích světových
  • vychovávat studenty v duchu ideálů demokracie a humanismu
  • poskytnout studentům prostor pro mimoškolní aktivity a podporovat aktivní využití jejich volného času

Jsme školou se všeobecným zaměřením, přesto podporujeme profilaci. Z toho důvodu studenti ve čtvrtém ročníku vyššího gymnázia volí mezi humanitní a přírodovědnou orientací.
U humanitně orientovaných studentů je posílena hodinová dotace českého jazyka, dějepisu a základů společenských věd. U přírodovědně orientovaných studentů je posílena hodinová dotace matematiky, fyziky a biologie. Profilaci prohlubuje i nabídka odborných seminářů, která je u humanitně orientovaných studentů jiná, než u přírodovědně orientovaných.
Profilace ve čtvrtém ročníku v žádném případě neohrožuje splnění základního cíle, jímž je poskytnout studentům dostatečné znalosti a dovednosti ve všech všeobecně vzdělávacích předmětech. Naše škola však připravuje studenty na vysokoškolské studium, a proto je nutné vytvořit prostor pro to, aby si osvojili hlubší znalosti a dovednosti v předmětech, které upřednostňují a s nimiž spojují své budoucí vysokoškolské studium, respektive profesní kariéru.

Ústecký krajRoudnice nad Labem

 

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu