Gymnázium Roudnice nad Labem
20.10.2016

Datum konání: 31.10.2016 Místo: Salesiánské divadlo Praha Kobylisy Začátek představení: 12:30 h. Vstupné: 160,- Kč Autobus: 120,- Kč Částku 280,- Kč přineste do konce týdne, tj.do pátku 21.10. angličtinářkám, u nichž jste se přihlásili. Odjezd: 10:45 od Vavřince – Roudnice náměstí Studenti jsou uvolněni z výuky na konci třetí vyučovací hodiny. (v 10:25) Sraz účastníků je v 10:30 před b…

Zobrazit celý článek


18.10.2016

Ve středu proběhlo celorepublikové kolo přírodovědného klokana. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 82 studentů ve dvou kategoriích. Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za účast. Výsledky kategorie Kadet (tercie a kvarta) 1. Pazourek Jaroslav  - 94 bodů 2. Záhorec Jan  - 89 bodů 3. Šrytr Pavel  - 88 bodů 4. Medřická Eliška  - 83 b. 5. Kubík Antonín  - 83 b. 6. Nožička Vít  - 81 b. 7. …

Zobrazit celý článek


17.10.2016

V pondělí ráno 12.září vyrazila skupina 10 studentek, 4 studentů a dvou vyučujících Pavly Kušičkové a Jitky Kautské do německého Quakenbrücku. Studentská výměna s tamní školou Artland Gymnasium Quakenbrück proběhla již po patnácté. Jednalo se o první část výměny, takže se partnerské dvojice viděly poprvé. Během 11hodinové cesty vlakem se proto v některých žácích probouzely obavy, jestli pobyt v Ně…

Zobrazit celý článek


Základní informace

Vítejte na stránkách GYMNÁZIA ROUDNICE NAD LABEM

(FAKULTNÍ ŠKOLY PŘÍRODOVĚDECKÉ FAKULTY UNIVERZITY KARLOVY) 

Budova školyPřemýšlíte, kam po základní škole? Navštěvovali jste naše gymnázium v minulosti a jste zvědaví, co se od té doby ve škole změnilo? Patříte k našim studentům a pátráte po informacích ohledně suplování? Zajímá Vás cokoli jiného nebo prostě jen „brouzdáte“ po Internetu a náhoda Vás přivedla až na tyto stránky? Ať už je to jakkoli, jsme rádi, že jste zde.

Nejprve několik základních informací. Gymnázium Roudnice nad Labem je střední škola, která byla založena již v roce 1877. Dnes nabízí studium v osmiletém a čtyřletém cyklu, vždy se všeobecným zaměřením. Zřizovatelem školy je Ústecký kraj. Prvořadým úkolem našeho gymnázia je poskytovat kvalitní vzdělání a vychovávat studenty v duchu ideálů demokracie a humanismu. Každý rok je otevřena jedna třída nižšího gymnázia a tři třídy vyššího gymnázia (jedna třída vyššího gymnázia je součástí osmiletého cyklu a navazuje tedy na nižší gymnázium, další dvě třídy jsou součástí čtyřletého cyklu). V nižším cyklu tak poskytujeme vzdělání cca 120 studentům, ve vyšším cyklu cca 320 studentům. Celková kapacita školy povolená MŠMT je 440 studentů.

Po analýze podmínek za nichž probíhá výchovně-vzdělávací proces, možností a potřeb studentů, požadavků rodičů a stávajících zkušeností opřených o tradici, jsme zaměření školy převedli do podoby několika základních priorit:

  • poskytovat kvalitní, nadprůměrné vzdělání a podporovat u studentů aktivní využívání získaných znalostí
  • poskytnout prostor mimořádně nadaným studentům, aby mohli své dispozice rozvíjet
  • rozvíjet komunikační dovednosti studentů a to nejen v mateřském jazyce, ale i v jazycích světových
  • vychovávat studenty v duchu ideálů demokracie a humanismu
  • poskytnout studentům prostor pro mimoškolní aktivity a podporovat aktivní využití jejich volného času

Jsme školou se všeobecným zaměřením, přesto podporujeme profilaci. Z toho důvodu studenti ve čtvrtém ročníku vyššího gymnázia volí mezi humanitní a přírodovědnou orientací.
U humanitně orientovaných studentů je posílena hodinová dotace českého jazyka, dějepisu a základů společenských věd. U přírodovědně orientovaných studentů je posílena hodinová dotace matematiky, fyziky a biologie. Profilaci prohlubuje i nabídka odborných seminářů, která je u humanitně orientovaných studentů jiná, než u přírodovědně orientovaných.
Profilace ve čtvrtém ročníku v žádném případě neohrožuje splnění základního cíle, jímž je poskytnout studentům dostatečné znalosti a dovednosti ve všech všeobecně vzdělávacích předmětech. Naše škola však připravuje studenty na vysokoškolské studium, a proto je nutné vytvořit prostor pro to, aby si osvojili hlubší znalosti a dovednosti v předmětech, které upřednostňují a s nimiž spojují své budoucí vysokoškolské studium, respektive profesní kariéru.

 

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu